درمان و پیشگیری از انگل

ساخت وبلاگ
چکیده : انگل های داخلی کبوتر شامل انگل هایی هستند که درون بدن کبوتر زندگی میکنند و باعث بروز مشکلات عدیده ای... با عنوان : درمان و پیشگیری از انگل بخوانید :
انگل های داخلی کبوتر شامل انگل هایی هستند که درون بدن کبوتر زندگی میکنند و باعث بروز مشکلات عدیده ای برای کبوتر میشوند.

در زیر یک روش پرکاربرد جهت انگل زدایی کبوتران معرفی میشود امید است که مورد رضایت علاقه مندان قرار گیرد:

1- لوامیزول:

این دارو که بصورت پودری در شاسه های 5 گرمی در داروخانه های دامپزشکی موجود میباشد جهت از بین بردن کرم های گرد موجود در دستگاه گوارش مورد استفاده قرار میگیرد. جهت استفاده هر شاسه 5 گرمی را در سه تا پنج لیتر آب حل نموده و به مدت یک روز جهت مصرف در جلوی کبوتر قرار دهید. از آنجایی که این پودر مزه تلخی دارد بهتر است قبل از آن کبوتر را به مدت 4 تا 5 ساعت تشنه نگه دارید. لازم بذکر است این دارو هر سه ماه بایستی تکرار شود.

2- نیکلوزاماید 1250 میلی گرم:

قرصی است به رنگ زرد که جهت از بین بردن انگل های روده ای به کار میرود. این قرص را بایستی در 3 لیتر آب بخوبی حل نمایید و به مدت یک روز جلوی کبوتر قرار دهید تا از آن بنوشند. لازم بذکر است هر عدد قرص جهت 20 عدد کبوتر توصیه میشود. همچنین میتوانید بجای حل کردن در آب هر قرص را به 20 قسمت تقسیم نموده و در دهان کبوتر بیاندازید. این دارو نیز بایستی هر سه ماه یکبار تکرار شود.

توجه داشته باشید جهت استفاده از داروهای فوق رعایت نکات زیر لازم و ضروری است:

1- هیچ دارویی همزمان با این داروها نباید مصرف شود.

2- با استفاده از این داروها انگل های موجود از بین میروند اما تخم انگل های قبلی در بدن کبوتر باقی میماند و طی دوهفته مجددا تبدیل به انگل میشوند که جهت حل این مشکل بایستی این داروها دوهفته بعد از مصرف مجددا تکرار شود.

3- هرگز این دو دارو را همزمان با هم مصرف نکنید و بهتر است فاصله زمانی بین آنها 5 روز باشد.

4- ترتیب استفاده از این دو دارو اولیت خاصی ندارد.

خواهشمند است پیشنهادات خود را در این رابطه با ما در میان بگذارید.

                                                                          با تشکر- کوره پزان

                                                                           09126533090

درمان و پیشگیری از واریس,درمان و پیشگیری از موخوره,درمان و پیشگیری از کبد چرب,درمان و پیشگیری از جوش صورت,درمان و پیشگیری از سنگ کلیه,درمان و پیشگیری از تبخال,درمان و پیشگیری از بواسیر,درمان و پیشگیری از ام اس,درمان و پیشگیری از سفیدی مو,درمان و پیشگیری از پروستات,...
نویسنده : بازدید : 14 تاريخ : پنجشنبه 8 مهر 1395 ساعت: 13:56