شیوه رفتار با کبوتران در دوره پرریزی

ساخت وبلاگ
چکیده : از آنجایی که کم کم به دوران پرریزی کبوتران نزدیک میشویم لازم هست که پرندگان خود را جهت این دوران مهم... با عنوان : شیوه رفتار با کبوتران در دوره پرریزی بخوانید :

از آنجایی که کم کم به دوران پرریزی کبوتران نزدیک میشویم لازم هست که پرندگان خود را جهت این دوران مهم آماده کنیم. لذا مطلبی پیرامون همین موضوع ارئه شده است . امیدوارم مورد استفاده قرار گیرد.

پیشگفتار

در کبوترداری مدرن مسیر زندگی یکساله‌ی کبوتر به بخش‌های مختلف تقسیم‌بندی می‌شود، همانند جوجه‌کشی، رفتار با جفت‌ها قبل و بعد از جوجه‌کشی، رفتار با جوجه‌ها، تمرینات، پرریزی و الخ. یک کبوتردار با استانداردهای جهانی موظف است نحوه‌ی رفتار با هر یک از این بخش‌ها را به‌طور زیربنایی و علمی بداند و از موارد پایه و نیز ریزه‌کاری‌های هر بخش شناختی کافی داشته باشد. تنها از راه کسب معلومات هم‌طراز با استانداردهای جهانی است که می‌شود کبوترانی تندرست و با کیفیت تولید کرد و نسل آن‌ها را بهینه ساخت.  

پرریزی نیز یکی از بخش‌های عمده در زندگی سالیانه‌ی کبوتر است که از اهمیتی بیش از آن‌چه عامه باور دارد برخوردار است. واقعیت این است که شناخت کافی از پرریزی و نحوه‌ی صحیح و علمی رفتار با کبوتر در این مرحله، پرنده را برای فصل جوجه‌کشی  بیمه می‌کند. در مقابل، ضعف معلومات و بی‌توجهی به این مرحله می‌تواند صدمات جبران‌ناپذیری به سلامت جسمی و روانی کبوتر وارد آورد. 

شیوه رفتار با همسر,شیوه رفتار با شوهر,شیوه رفتار با دیگران,شیوه رفتار با مردان,شیوه رفتار با جوانان,شیوه رفتار با نوجوانان,شیوه رفتار با کودک یک ساله,شیوه رفتار با دوست پسر,طرز رفتار با شوهر,طرز رفتار با همسر,...
نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : پنجشنبه 8 مهر 1395 ساعت: 13:56